niedziela, 20 grudnia 2015

Dr Friedman, Mad Scientist - recenzja

 Kolejna dawna recenzja Reapera tym razem metalowa. I ponownie dla thenode
http://thenode.pl/artykuly/modelarstwo/918-reaper-miniatures-dr-friedman-mad-scientist
Tak się składa że od czasu publikacji udało mi się pomalować tą figurkę. Możecie ją zobaczyć o tutaj:
http://tomaszowefigurki.blogspot.com/2015/11/asystent-laboratoryjny.html


Czas na kolejny model od Reaper Miniatures. Po przyjrzeniu się trzem plastikowym figurkom z serii Bones dziś na warsztat trafi rzeźba odlana w metalu: dr Ervin Friedman, Mad Scientist, z serii Chronoscope.
Figurka zapakowana jest w przezroczysty blister z kartonowymi plecami. Z tyłu wypisano wszelkie ostrzeżenia o tym, żeby się nie bawić, bo to przecież nie zabawka!
W opakowaniu znajdziemy jeden model i okrągłą podstawkę 30 mm z rantem.
Szalony naukowiec został odlany z białego metalu. Zakupiony przeze mnie model nie miał żadnych ubytków, a linie podziału były niewielkie. Znalazło się za to kilka nadlewek, zwłaszcza przy skraju płaszcza — jednak nie jest to nic, z czym trudno sobie poradzić.
Figurka przedstawia naukowca w okularach z rozwichrzonymi włosami, ubranego w fartuch laboratoryjny, spodnie i kamizelkę. Pozycję ma dramatyczną: patrzy na wzniesiona do góry fiolkę z wyrazem, który można uznać za triumfujący... a może przestraszony? Tak czy inaczej pomimo tego, że figurka stoi, to dzięki uniesionej ręce i rozwianemu fartuchowi poza jest całkiem dynamiczna.
Postać nadaje się do steampunku, współczesności, niedalekiej przyszłości oraz wszystkich innych uniwersów, w których wynaleziono fartuch laboratoryjny. Może być zarówno szalonym naukowcem jak i asystentem laboratoryjnym lub naukowcem do uratowania.
By niepotrzebnie nie przedłużać: Ervin Friedman to świetny model. Gorąco polecam go wszystkim fanom złych, jak i dobrych naukowców, których trzeba odpowiednio powstrzymać albo uratować.
Na koniec pozostało nam jeszcze tylko porównanie wielkości. Od lewej do prawej: Shadow Warrior (Games Workshop), Dyniaq (Spellcrow), omawiany naukowiec oraz Space Marine (ponownie Games Workshop).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz